Nauka poszła w las

Mamy przyjemność oddać w Wasze ręce kolejne, wrześniowe #50 wydanie naszego e-miesięcznika Liberte! pt. „Nauka poszła w las”. W nim m. in. o wyzwaniu i przygodzie, jaką jest nauczanie, o problemach i wyzwaniach polskiej edukacji, a także o rolach, jakie w procesie kształcenia pełnią nasi Mistrzowie i Mistrzynie, którzy/-re – jeśli mamy szczęście – stają się także naszymi drogowskazami na życie.
„Nauczanie – dla każdej ze stron – może, a w jakimś sensie powinno, być przygodą. Jest nigdy niekończącym się czasem odkrywania własnych dróg, wrażliwości, umiejętności, talentów. Jest czasem danym na ich rozwijanie. Jest wiedzą, że na naukę, na otwartość, na zmianę ma się czas przez całe życie. Jest wyborem otwartości i ciekawości przed ciemnotą… Jest też wiedzą o tym, że warto popełniać błędy, zadawać pytania, które z pozoru wydają się głupie. Jest poszukiwaniem. Jest szansą na nowe życie, które może przyjść niezależnie od naszych przyzwyczajeń czy życzeń. Jest wyzwaniem. Dla Ciebie. Dla mnie. 
Tu każda lekcja, każdy wykład może być prezentem – nie tylko pracą i obowiązkiem, ale właśnie prezentem dawanym tak innym, jak i sobie” – pisze w tekście otwierającym numer Magdalena M. Baran, zastępczyni redaktora naczelnego L!.
Tym razem piszą dla nas:  Magdalena M. Baran, Sławomir Drelich, Piotr Beniuszys, Olga Brzezińska, Marcin Celiński, Bartłomiej Austen, Alicja Myśliwiec, Jarosław Makowski (w rozmowie z Januszem Palikotem), Marcin Łubiński (w rozmowie z prof. Andrzejem Elżanowskim), Elżbieta Foltyniak, Anthony Joseph, Katarzyna Szota-Eksner oraz Rafał Gawin.
Autorom i autorkom tekstów gratulujemy, a naszym Czytelniczkom i Czytelnikom życzymy ciekawej lektury! 
Zespół Liberté!

całość