Bieda w Polsce ma twarz kobiety. Inne spojrzenie na Dzień Kobiet
Szlachetna Paczka co roku łączy w mądrym pomaganiu ponad pół miliona osób. W ubiegłym roku aż 62 proc. dorosłych beneficjentów Szlachetnej Paczki stanowiły kobiety. To często ciche bohaterki, dla których każdy kolejny dzień jest źródłem wyzwań. Szczególnie w Dzień Kobiet ich postawa pełna godności i niestrudzona walka o lepsze jutro dla siebie i swoich bliskich zasługują na zauważenie, szacunek i docenienie. Z okazji tego dnia Szlachetna Paczka publikuje historie swoich beneficjentek i wolontariuszek oraz dane dotyczące ubóstwa i problemów społecznych polskich kobiet.
Każda kobieta zasługuje na to, żeby spełniać swoje marzenia. Nie tylko myśleć jak poradzić sobie z niepewnością, stresem swoim i bliskich. Zauważajmy ciche bohaterki. Doceniajmy je. Wspierajmy w realizacji pasji, planów, marzeń – apeluje Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.
Chcesz docenić ciche bohaterki naszej codzienności w Dniu Kobiet? Podziel się tym tekstem w swoich kanałach społecznościowych.
Dane na temat beneficjentów Szlachetnej Paczki, jednego z największych programów pomocowych w Polsce, mówią same za siebie:
· wśród seniorów i osób samotnych, którym pomaga Paczka aż 70% stanowiły w ubiegłym roku właśnie kobiety,
· wśród osób, które samotnie zmagają się z niepełnosprawnością lub chorobą 63% stanowią kobiety,
· samodzielni rodzice, którym pomaga Paczka, to w znacznej większości kobiety – aż 89%,
· aż 93% rodziców wychowujących samotnie chore dziecko lub z niepełnosprawnością to kobiety.